Consider the incompressible, steady and irrotational flow through a concentric reducer in a horizontal pipeline. The pipe diameter reduces from $d_{1}=12 \mathrm{~cm}$ to $d_{2}=4 \mathrm{~cm}$ as shown in figure. The pressure at position 1 and position 2 of the reducer is $p_{1}=55 \mathrm{kPa}$ and $p_{2}=27 \mathrm{kPa}$, respectively. The specific weight of fluid is $7 \mathrm{kN} / \mathrm{m}^{3}$. Acceleration due to gravity is $10 \mathrm{~m} / \mathrm{s}^{2}$.

Neglecting frictional effects, the mass flow rate $\text{(in $\mathrm{kg} / \mathrm{s}$, rounded off to two decimal places)}$ of the fluid through the reducer is ____________.